اجرای ۲۵ هزار هکتار عملیات مالچ پاشی و نهال کاری در کانون‌های فوق بحرانی خوزستان

رئیس سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور گفت: از آبان سال ۱۳۹۶ تاکنون نزدیک به ۱۵ هزار هکتار مالچ پاشی به همراه ۱۰ هزار هکتار نهال کاری در کانون‌های فوق بحرانی فرساش بادی خوزستان اجرا شده است.

97/02/22

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جنگل ها،صبح امروز پنج شنبه بیستم اردیبهشت مهندس آقایی رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور وارد خوزستان شد و از نزدیک در جریان پیشرفت اقدامات بیابانزدایی استان قرار گرفت.

مهندس خلیل آقایی از عملیات مقابله با بیابان‌زایی و تثبیت شن‌های روان در اهواز، دشت آزادگان، شوش و حمیدیه بازدید و با تعدادی از اهالی منطقه گفتگو کرد.

مهندس آقایی در این بازدید گفت: از آبان سال ۱۳۹۶ تاکنون نزدیک به ۱۵ هزار هکتار مالچ پاشی به همراه ۱۰ هزار هکتار نهالکاری در کانون‌های فوق بحرانی فرساش بادی خوزستان اجرا شده است.

وی با اظهار امیدواری برای اینکه به همت همکاران و مشارکت مردم اقدامات بیابانزدایی سرعت بیشتری بگیرد خاطرنشان کرد: باید فضایی بوجود بیاید تا در مناطقی که تثبیت شن‌های روان و مهار گرد و غبار صورت گرفته، مردم بتوانند هم بهره‌برداری اقتصادی کنند و هم در حفاظت و نگهداری آن مشارکت کنند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین در بازدید از ۱۷ هزار هکتار جنگل کاری مشارکتی غرب کرخه که در راستای تثبیت ماسه های روان صورت گرفته است با ابراز خرسندی از این اقدام تاکید کرد که این الگوی کاری در سایر مناطق استان نیز باید پیگیری و نهادینه شود.