آمینو Fe مایع

                                   

در بسیاری از مناطق به دلیل ساختار خاک ترجیح کارشناسان کشاورزی استفاده از آهن محلولپاش به جای آهن خاکی است. آمینو اف ای مایع با داشتن ١۰ درصد اسید آمینه آزاد کودی مناسب برای محلول پاشی است. این کود نیز قابلیت استفاده در کشت های ارگانیک را داراست.

 

سوئيت ميل

زینکوبور

                                           

از آنجایی که بور و روی دو عنصر ضروری برای تولید هورمون اکسین در داخل گیاه محسوب می شوند، شرکت میل تار ترکیه برای تامین این عناصر ریزمغذی، کودی بی نظیر را روانه بازار کرده است. محصولی که می تواند در القای جنین زایی به گیاهان کمک وافری نماید. زینکوبور همچنین باعث شادابی برگهای جوان و مریستم انتهایی در گیاهان شده و در گیاهی مانند ذرت مانع نارسی نوک بلال ها شود.

 

مولتی میل

                                              

با توجه به قانون حداقل در کشاورزی (کمبود یا فقدان یک عنصر در صورت وجود همه ی عناصر دیگر مانع تولید یک محصول مناسب زراعی می شود) شرکت میل تار محصولی شامل همه ی عناصر ریزمغذی را روانه ی بازار کرده تا ضمن افزایش تولید، گیاه در شرایطی مناسب فصل باردهی را پشت سر بگذارد. بدیهی است که کمبود یا فقدان هر کدام از عناصر فوق می تواند ضمن کاهش عملکرد، گیاه را در برابر بیماری ها و تنش های محیطی آسیب پذیر نماید. این کود حاوی درصد مناسبی از آهن و روی و منگنز است و می تواند به تنهایی جایگزین بسیاری از کودهای موجود گردد.

 

ام ان میل مایع

                                   

منگنز یکی از عناصر ضروری برای تولید بذر در گیاهان است و کارکردی شبیه آهن در ساختار کلروفیل گیاهان دارد. ضمن اینکه منگنز نقشی اساسی و حیاتی را در متابولیسم نیتروژن و کربوهیدراتها ایفا می نماید. ام ان میل محصولی بی نظیر از سبد کالایی گروه میل تار است که با کلات کردن منگنز با آمینواسید آزاد نوع L باعث تامین آسان منگنز برای گیاهان می شود. همچنین این کود با داشتن درصد قابل قبولی نیتروژن باعث تسریع در رشد رویشی گیاه می شود. 

 

کالا میل

                                           

کلسیم عنصری است که در ساختار دیواره سلولی نقشی حیاتی را ایفا می نماید. کمبود یا فقدان آن می تواند باعث کاهش طول عمرانبارداری، کاهش مقاومت در برابر تنشهای محیطی و کاهش طول عمر گل های شاخه بریده شود. کالامیل یا نیترات کلسیم مایع یکی از محصولات استثنایی شرکت میل تار است که ضمن تامین نیاز کلسیم گیاهان به راحتی می تواند از طریق محلول پاشی برگی مورد استفاده قرار بگیرد. این محصول برخلاف نیترات کلسیم پودری هیچ گونه تاثیر سوئی بر ساختار خاک ندارد. (اختلاط این محصول با سایر کودها و سموم توصیه نمی گردد.)

 

کال میل

                               

بدون شک یکی از حیاتی ترین عناصر برای گیاهان کلسیم است که نقش غیر قابل انکاری در دیواره سلولی، تثبیت ازت، کیفیت و ماندگاری میوه ها دارد. اما استفاده و کاربرد کلسیم در کشاورزی و باغبانی به دو دلیل عمده همواره با مشکلاتی مواجه بوده است: به دلیل عدم تحرک کلسیم در گیاه  و نداشتن قابلیت اختلاط با سایر کودها و سموم، متخصّصین شرکت میل تار با ارائه کال میل ضمن تولید کلسیمی کلات شده با اسیدآمینه، محصولی را روانه بازار کرده اند که با تمامی کودها و سموم قابلیت اختلاط دارد. 

 

زینک میل

                           

عنصر روی برای رشد طبیعی برگ، طویل شدن و استحکام ساقه، نمو دانه گرده، و شکل گیری گل و میوه ضروری است. میزان کافی روی در بافت گیاه به مقاوم شدن جوانه ها و مریستم های انتهایی در برابر سرما و حفظ جوانه ها از آسیب زمستان کمک می کند. زینک میل با دارا بودن درصد قابل توجهی از روی که با آمینواسید نوع L کلات شده است می تواند باعث تامین سریع نیاز گیاه شود.

زینک میل مایع

                                                             

روی در ساختار هورمون ها و آنزیمهای گیاهی نقشی موثر دارد و همچنین نقش انکار ناپذیری در باز و بسته  شدن روزنه ها ایفا می نماید. زینک میل با ترکیب آمینو اسید و روی که میل ترکیبی بالایی دارند، کودی موثر و با کیفیت برای تامین عنصر روی گیاه محسوب می شود. این کلات آمینو اسیدی باعث می شود که روی که عنصری کم تحرک محسوب می شود به خوبی در داخل گیاه حرکت نماید.

 

ام جی میل مابع

                        

تامین منیزیم برای گیاه به دلیل نقش حیاتی اش در ساختار کلروفیل امری حیاتی در کشاورزی و باغبانی محسوب می شود (بین ١٥ تا ٢٠ درصد منیزیم صرف ساختن کلروفیل می شود). به دلیل تحرک منیزیم، عموما کمبود آن در برگهای پیر زودتر نمایان می شود. ام جی میل، کلات منیزیم با اسید آمینه نوع L می باشد که به دلیل درصد بالای منیزیم و اسید آمینه به سرعت کمبود منیزیم گیاه را جبران می نماید و سبزی و طراوت را به گیاه بازمی گرداند.